Jdi na obsah Jdi na menu
 


2003 / Albeř _Osika - Miličín / Televize

15. 9. 2007
Televize - Albeř-Osika - Miličín


            Naše putování začalo 9. srpna na Hlavním nádraží v Praze. Naprosto dokonalou úzkokolejkou a taky poněkud narvanou mašinkou,     kterou jsme překřtili na maringotku, jsme se dostali až k cíli naší cesty - kempu Osika. Zde jsme strávili první část našeho tábora.     Malebná krajina kolem rabníku Osika byla jako stvořena pro naše výlety. A o některých bych se chtěla zmínit, ale nejdřív bude lepší     začít pěkně od začátku - od celotáborové hry. Ta šla tentokrát opravdu s dobou. Už jsme si nehráli na pračlověky ani stavitele     železnice, nýbrž se čtyři vyvolení z nás stali řediteli méně či více populárních televizí.( viz níže - celotáborová hra). V prvním týdnu     jsme podnikly spoustu pěkných výletů do okolí, například stojí za zmínku návštěva Bunkrů našeho opevnění a sním spojenou návštěvu     kostela (a hlavně podzemí) v Klášteře, návštěva pomníku Járy Cimrmana, hradu Landštejna, dokonce jsme se svezli parním vláčkem.     Druhý týden jsme spíše měli soutěže. Za zmínku rozhodně stojí hra na rok 2004. Celý tábor v nás naši vedoucí utužovali představu, že     pan hlavní má vždycky pravdu (to samozřejmě nebyla představa, ale holý fakt.) Tento poznatek se nám velmi hodil jedno ráno, kdy nás     Petrové přišli vzbudit teple oblečení a tvrdili, že je venku zima - leden. Po úspěšně vykonané ranní - lednové novoroční procházce jsme     se nasnídali, a pak už se celý ten kolotoč roku 2004 roztočil tak rychle, že jsme to ani nestačili sledovat. Každý měsíc se slavily něčí     narozeniny či svátek. A samozřejmě nemohly chybět ani soutěže. Zajeli jsme si slalom na lyžích, upletli pomlázku, namalovali vajíčka,     upálili čarodějnice, oslavili 1. máj, sbírali jahody, měřili maratovou trať, vyráběli dárky a ozdobyli stromeček. Celý rok utekl jako den a     byl tu prosinec. Na nástup přišel Mikuláš a pak už nastal Štědrý večer. K večeři byl samozřejmě řízek s bramborovým salátem.     Zazpívali jsme si koledy a najednou byl silvestr. Práskaly rachejtle a my si všichni přáli šťastný nový rok. A byl konec opravdu dobře     vymyšlené soutěže.Další dny probíhaly ve znamení dalších soutěží. V pátek bylo velké vyhlášení celotáborové hry, upekli se kuřata     (tradičně jako každý rok) a rozdávání cen. V sobotu si všichni sbalili a jelo se domů.

Celotáborová hra - popis


            Každá televize musela mít svůj vlastní název a logo:

Best ( ředitel Špekota)
Stania ( ředitel Roman)
Al Miličína ( ředitel Filip)
Parníšššek ( Míša).


        Vždycky večer přesně v 19:00 začalo vysílání televizí. To odstartovalo vždy zpravodajstvím a pak krátký program, v druhém týdnu     tábora pak asi hodinové natáčení zábavné soutěže. Druhý den každý z diváků vyplňoval koláč sledovanosti, z těch Petr vytvořil jeden     velký koláč a podle něj dostávali jednotlivé televize body.
        Kdo měl na konci tábora nejvíce bodů tak vyhrál šek na určitý počet peněz za které si mohl vyzvednout různé ceny podle svého     výběru.