Jdi na obsah Jdi na menu
 


Středočeský sraz TOM

7. 10. 2007

Středočeský sraz TOM

21.9. až 23.9.2007 – Jesenice u Rakovníka

 

O pořádání středočeského srazu TOM bylo rozhodnuto na jednání Středočeské programové rady KČT v roce 2006. Záměrem bylo, aby se oddíly naší rozsáhlé oblasti navzájem poznávaly, předávaly si zkušenosti ze své činnosti, navázala se nová přátelství. Součástí srazů by mělo být  nejenom poznávání zajímavých koutů našeho kraje, ale i ověření dovedností účastníků v práci s mapou a buzolou, sportovní klání nebo si vyzkoušet méně obvyklé aktivity v přírodě.  Jako pořadatel byl osloven oddíl TOM – Chrobáci z bývalé oblasti Berounka. Z akcí, které se v této oblasti pravidelně pořádají, byly vybrány podzimní závody v orientačním běhu.

Průběh akce, kterou trochu poznamenala malá účast, byl následující. V pátek ve večerních hodinách proběhlo ubytování v autokempu Jesenice. Po prezenci následovala volná zábava účastníků.

Sobotní dopoledne bylo věnováno návštěvě musea v Jesenici, následně přípravám na závody v orientačním běhu a azimutovém závodě. Chvíle před startem si jednotliví závodníci krátili různě. Odpočívali nebo hráli míčové hry. Nejvíce se však vzpomínalo na předešlé závody. Vlastní závody probíhaly za pěkného počasí a bez problémů. Všichni účastníci se dříve či později propracovali přes všechny kontroly až do cíle. Po doběhu si začali vyměňovat dojmy z trati, která kontrola koho potrápila a jaké další nástrahy pro ně trať připravila.. Následoval volejbal a večerní posezení u ohně.

V neděli dopoledne se účastníci vydali na krátký výlet do okolí. Cílem byl lovecký zámeček Svatý Hubert. Po návratu z výletu začaly přípravy k odjezdu. Po obědě proběhlo vyhlášení výsledků  a krátké zhodnocení celé akce. Kolem  čtrnácté hodiny následoval odjezd k domovu. Ti, co se zúčastnili, akci hodnotili jako podařenou a odjížděli spokojeni. Spolu s organizátory se pouze pozastavili nad malou účastí.

A tak se na závěr zamýšlím. Opravdu není o podobnou akci v oblasti zájem? 20 účastníků ze tří oddílů je na tak velkou oblast docela málo. Možná byla chyba v malé prezentaci akce, pak bych prosil o radu, jak by prezentace akce měla vypadat. Pro úplnost dodávám, že pozvánka na ní byla v oblastním kalendáři KČT a kalendáriu vydaném ATOM a záměr byl přednesen na semináři vedoucích a cvičitelů Středočeské oblasti. Z celé oblasti se neozval ani jeden oddíl, který by měl zájem o bližší informace. Účastníci byli z oddílů, které se podobných akci zúčastnily i v minulosti.

 

Petr

 


 

Náhledy fotografií ze složky 21. - 23..9. 2007 – Jesenice u Rakovníka